Pokalbis su mokytoja, sugebančia net netikinčius patraukti Dievo link

Internetiniame portale textas.lt pasirodė Mildos Janeikaitės straipsnis apie Katalikų teologijos fakulteto absolventę Ievą Balkutę. Kviečiame paskaityti:

„Ieva Balkutė yra jauna tikybos mokytoja ir gera mano draugė. Tai žmogus, kuris maloniu bendravimu ir nuoširdžia šypsena pripildo mokinių širdis gerumu. Ieva pertraukų metu būna nuolat apsupta mokinių. Ji labai veikli: savanoriauja, gieda bažnyčios chore, groja gitara ir dėsto tikybą dviejose mokyklose. Nusprendžiau pakalbinti Ievą ir išsiaiškinti kokie yra jos idealai bei veikla.

Kelerių metų būdama apsisprendei dėl savo ateities profesijos?

– Pirmosios mintys mane aplankė vos 15 metų, kuomet turėjau galimybę išvykti į labai šaunų seminarą parapijos lyderiams. Būtent šis įvykis buvo esminis ir galiausiai suformavęs mano galutinį pasirinkimą – būti tikybos mokytoja.

Kokio mokytojo pavyzdys įkvėpė eiti šiuo keliu?

– Sunku pasakyti ar vien mokytojo pavyzdys mane skatino rinktis pedagogės profesiją. Mano tikslas buvo ir yra keisti mokytojo ir mokytojo santykį, kadangi man pačiai labai trūko tikrumo ir palaikymo būtent iš mokytojų. Mano apsisprendimą lėmė daugiau negu mokykla.

–  Kas yra Tavo idealai?

–  Esminis mano gyvenimo idealas yra sekimas Kristumi. Šis kelias yra sudėtingas, bet tiek kiek man dovanojo Dievas yra neišsemiama, todėl noriu džiaugsmu dalintis su kitais.

Su kokiais sunkumais tikėjime susiduria jaunas žmogus?

–  Ne tik pirmieji krikščionys buvo persekiojami. Jaunas ir tikintis žmogus taip pat susiduria su iššūkiais. Mokykloje neretai teko ginti savo tikėjimą ir daryčiau tai dabar su dar labiau liepsnojančia širdimi. Mano vienas iš pagrindinių gyvenimo tikslų yra ugdyti kartą, kuri gebėtų ginti ir saugoti savo tikėjimą.

Norėčiau, kad trumpai papasakotum apie savo veiklą.

– Šiuo metu dirbu tikybos mokytoja dviejose mokyklose. Didelę savo dienos dalį praleidžiu bažnytinėje veikloje, nes dirbu katechete ir vadovauju parapijos jaunimo grupei, žinoma stengiuosi neapsileisti ir savanorystės krikščioniškuose renginiuose. Mano gyvenimas yra absoliučiai priklausomas nuo Bažnyčios ir nieko keisti niekada nenorėčiau, nes čia yra mano namai ir šeima.

Kokių aplinkinių vertinimų sulaukei dėl savo veiklos?

– Didžiausias įvertinimas yra nuoširdi ir tikra šypsena. Esu girdėjusi daug gražių žodžių, na pasigirsta ir piktų, bet dėl to irgi džiaugiuosi, nes tai leidžia suvokti, jog turiu kur tobulėti. Visai neseniai vienas vaikinukas po mano sakyto mokymo apie maldą pasakė, jog jis nori pradėti melstis, tuomet aš sušukau, jog nieko geresnio savo gyvenime nesu girdėjusi, tad didžiausiu įvertinimu man tampa patys žmonės, kurie nebijo leistis į Dievo pažinimo kelionę!”

Milda Janeikaitė

Straipsnis iš internetinio portalo:

http://textas.lt/2016/04/09/pokalbis-su-mokytoja-sugebancia-net-netikincius-patraukti-dievo-link/