2014/2015 m. „Meilės koordinatės“

plakatas2015 m. kovo 20 d. vyko VDU Katalikų teologijos fakulteto organizuoto respublikinio 9-12 kl. moksleivių konkurso „Meilės koordinatės“ finalas. Kasmet organizuojamas konkursas vyko jau penktą kartą. Šiemet moksleiviai buvo kviečiami gilintis į meilės, draugystės ir lytiškumo temas.

Konkursui buvo pateikta 110 meninės bei mokslinės krypties darbų, kuriuos parengė 153 moksleiviai iš visos Lietuvos. Į konkurso finalą buvo atrinkti geriausi kūriniai: 15 mokslinio arba mokslinio – meninio pobūdžio darbų bei 3 piešiniai. Konkurso finalininkai džiugino originaliais žanro pasirinkimais, solidžiu naudotos literatūros sąrašu bei sklandžiais darbų pristatymais.

Pirmąją vietą vertinimo komisija skyrė Kamilei Raubūnaitei ir Domantui Jurevičiui (Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija), pristačiusiems savo kūrybos video prezentaciją „Penkios (ne)įveikiamos kliūtys skaisčiai meilei”. Darbą parengti padėjo tikybos mokytoja metodininkė Inga Kuuzeorg-Petrikonienė. Ši komanda taip pat laimėjo publikos simpatijų prizą.

Antrąją vietą laimėjo Agata Prokopovič ir Adrian Guščo (Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija) su foto esė „Dievo ikona žmonių meilės santykiuose“. Darbą parengti padėjo Nemėžio šv. R. Kalinausko bažnyčios jaunimo animatorius Artur Adam Markevič.

Trečioji vieta atiteko Tautvydui Gaižauskui, Urtei Misiūnaitei bei Laurai Petkevičiūtei (Kauno VDU „Rasos“ gimnazija), kurie pristatė video prezentaciją „Tikra meilė įmanoma?“. Darbą parengti padėjo etikos mokytoja metodininkė Daiva Roževičienė.

Specialus prizas buvo skirtas Dovilei Lučinskaitei (Telšių Žemaitės gimnazija) už tapybos darbą „Meilės koordinatės“. Darbą parengti padėjo tikybos vyr. mokytoja Loreta Raudytė.

Šio konkurso tikslas buvo suteikti vyresniųjų klasių moksleiviams galimybę apmąstyti meilės, lytiškumo, santuokos temas bei ugdyti brandų ir atsakingą požiūrį ir elgseną. Organizatoriai tikisi, jog dalyvavimas konkurse suteikė moksleiviams naujų žinių bei vertingų atradimų.

Nuotraukoje: konkurso nugalėtojai Kamilė Raubūnaitė ir Domantas Jurevičius su mokytoja ir komisijos nariais.

meileskoordinates-finalininkai-sumazinta

Daugiau renginio nuotraukų rasite čia.

Taip pat kviečiame pasigrožėti laureatų darbais:

I-oji vieta – Kamilė Raubūnaitė ir Domantas Jurevičius (Jonavo Jeronimo Ralio gimnazija).

pdf logoII-oji vieta – Agata Prokopovič ir Adrian Guščo (Nemėžio šv.Rapolo Kalinausko gimnazija).

Iyoutube logotipasII-oji vieta – Urtė Misiūnaitė, Laura Petkevičiūtė ir Tautvydas Gaižauskas (VDU Rasos gimnazija).

DĖKOJAME VISIEMS DALYVIAMS!!!