Prof. Alister McGrath vizito pristatymas (2013-12-02)

radijo2013-12-02VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. dr. Benas Ulevičius pristato svarbų vizitą. Gruodžio 9–10 d. Lietuvoje lankysis Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas. Jis dalyvaus konferecnijoje Vilniuje, o Kaune skaitys viešą paskaitą. Alisteris McGrathas yra Oksfordo universiteto istorinės teologijos profesorius ir Harriso Manchesterio koledžo vyresnysis mokslo darbuotojas.

Alisteris E. McGrathas Oksfordo universitete studijavo chemiją ir įgijo daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Mokslo filosofijos studijų metu atradęs tikėjimą, buvęs ateistas pradėjo gilintis į mokslo ir religijos santykį, tyrinėjo istorinę teologiją, tapo teologijos profesoriumi ir kunigu. Ilgai dirbo Oksfordo universitete. Šiuo metu vadovauja Karaliaus koledžo Teologijos, religijos ir kultūros centrui Londone, o nuo 2014 m. yra nominuotas užimti prestižinę Andreas Idreos mokslo ir religijos profesoriaus vietą Oksfordo universitete.