Informacija dėl COVID-19

Koronaviruso prevencijos priemonės ir veiksmai Vytauto Didžiojo universitete

Koronaviruso prevencijos priemonės ir veiksmai Vytauto Didžiojo universitete

LR Vyriausybei šalyje paskelbus karantiną, nuo lapkričio 9 d., pirmadienio, Universitete įvedami šie pakeitimai:

  • visuose akademiniuose ir neakademiniuose padaliniuose darbas bus organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai tam tikras funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Tokiais atvejais, maloniai prašome, griežtai vengti tiesioginio fizinio kontakto, dėvėti veido kaukes ir išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp asmenų, laikytis dezinfekcijos reikalavimų;
  • visi studijų užsiėmimai (paskaitos, seminarai, laboratoriniai darbai ir kt.) vykdomi tik nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, dėstytojams sudaromos sąlygos paskaitas skaityti ir kitus užsiėmimus vesti iš tam pritaikytų Universiteto patalpų (auditorijų). Jų naudojimosi laikas turi būti suderintas su Studijų departamentu arba fakulteto administracija. Auditorijose bus vykdomi tik Muzikos akademijos individualūs užsiėmimai. Jų metu privaloma laikytis šių reikalavimų:
  • Vokalo programos užsiėmimuose visiems dalyviams privaloma dėvėti apsauginius veido skydelius;
  • Atlikimo meno programų užsiėmimuose, kuriuose naudojami instrumentai, visiems dalyviams privaloma dėvėti veido kaukes ir pirštines.
  •  
  • Planuojama, kad egzaminų sesija bus vykdoma nuotoliniu būdu, nebent šalyje pasikeis epidemiologinė situacija.

Taip pat sustabdomos šios Universiteto veiklos ir paslaugos:

  • Botanikos sodo ir Sporto centro paslaugos, kurios tiesiogiai susijusios su fiziniu lankytojų būvimu uždarose ir atvirose erdvėse, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios turi vykti be žiūrovų, aukšto meistriškumo sporto pratybas bei individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, kurie turi būti vykdomi prižiūrint fizinio aktyvumo ar sporto specialistui, instruktoriui, o sporto įranga naudojama pagal visus saugumo reikalavimus (prieš ir po naudojimosi dezinfekuojami treniruokliai ir smulki įranga);
  • Menų centro kolektyvų veiklos (pratybos, repeticijos ir kitokio pobūdžio susibūrimai);
  • visi komerciniai ir nekomerciniai kultūros, mokslo, pramogų renginiai, šventės, kiti žmonių susibūrimai atvirose ir uždarose Universiteto erdvėse.

Atkreipiame dėmesį, kad Universiteto bibliotekos lankytojai aptarnaujami teikiant tik leidinių išdavimo/grąžinimo paslaugas. Neteikiamos skaityklos, kompiuterių, interneto ir kt. paslaugos. Eilėje prie knygų ir kitų leidinių išdavimo/grąžinimo vietų lankytojai turi laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito. Perduodant knygas ar kitus leidinius vengti tiesioginio ir artimo sąlyčio. Lankytojų sugrąžinti leidiniai karantinuojami, kitam lankytojui išduodami po paros, pasibaigus leidinių karantinui.

Bendrabučių gyventojai bendrose erdvėse privalo dėvėti apsaugines kaukes ir naudoti dezinfekcines priemones, laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti bendro naudojimo patalpose (koridoriuose, laiptinėse, liftuose, virtuvėse ir kt.)

Šie pakeitimai galios iki karantino Lietuvos teritorijoje atšaukimo.

Maloniai kviečiame visus būti sąmoningais bei laikytis rekomendacijų, kurios padėtų likti sveikais ir sumažintų riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija: laikytis saugaus fizinio atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), taip pat reguliariai plauti rankas ir, jei jaučiate peršalimo ar kitų užkrečiamų ligų simptomus, likti namuose.

Platesnė informacija