Akademinės bendruomenės atsinaujinimo diena „ŠV. JUOZAPAS UNIVERSITETE“

Kauno akademinės sielovados komanda kviečia Akademinę bendruomenę šeštadienį (gegužės 8 d.)  dalyvauti atsinaujinimo dienoje „Šv. Juozapas universitete“. Popiežiui Pranciškui 2021 metus paskelbus Šv. Juozapo metais kviečiame pažvelgti į šį šventąjį ir permąstyti kuo jis gali įkvėpti mus, dirbančius bei besimokančius universitete. Susipažinsime su šiuo retai minimu šventuoju, kuris Šventajame Rašte nėra labai iškalbus, bet be kurio negalime įsivaizduoti krikščionybės istorijos. Iš arčiau pažvelgsime ir pamatysime, kuo jis yra svarbus mūsų akademiniam gyvenimui šiandien. Renginio metu dalyvių lauks trys pranešimai.

Pirmąjį mokymą „Nustebintas balso iš viršaus“ pristatys kun. Rastislav. Mokymo metu, kapelionas pasidalins, kaip kiekvienas galime išgirsti Dievą šiandien. Tikras ryšys su Dievu – tai galimybė išgirsti Jo balsą. Šv. Juozapas girdėjo Jo balsą. Girdėjo, nes klausėsi. Suprato, kad tie žodžiai, girdėti sapne, – tikrai iš Dievo, nes Jį girdėjo ne pirmą kartą. Mes galime įstoti į Juozapo Dievo žodžių klausymosi mokyklą.

Antrojo mokymo – „Įžymybės šešėlyje“ metu, kun. Peter kvies apmąstyti šv. Juozapo svarbą. Atrodo, kad šv. Juozapas, palyginus su kai kuriais aktoriais ar dainininkais, nėra niekuo ypatingas. Būtent todėl jis mums padeda suprasti paprastų žmonių svarbą. Jo šviesoje pažvelgsime į mūsų santykius, darbą, atsakomybę, kad mūsų gyvenimas taptų kuo geresne ir didesne dovana.

Trečiajame renginio susitikime KTU studentų atstovybės prezidentė Kristė Skaudaitė ir Vilniaus universiteto absolventas, kunigų seminarijos auklėtinis Linas Braukyla leisis į diskusiją ir  kvies apmąstyti 7 žlugusius lūkesčius, su kuriais neretai susiduria studentai studijų laikotarpiu. Tikslai, kuriuos sąmoningai ar nesąmoningai keliame savo studijoms: a) rasti, ką prasminga galėsiu veikti gyvenime; b) užmegzti svarbius ryšius, sukurti tinklą savo karjerai; c) patirti studentiško gyvenimo smagumą; d) įvykdyti kūrybines idėjas; e) įsitraukti į viešąjį gyvenimą; f) rasti mylimą žmogų; g) pažinti, kas tikrai svarbu, ir nuspręsti, kuo tikiu. Dažnos studijos žymi visų šių lūkesčių žlugimą. Kiek iš jų pasiekiau aš? O kokie atradimai lūkesčius viršijo? Apie tai kalbėsis Kristė ir Linas.

Dienos programoje bus laiko stabtelėti ir turėti galimybę pokalbiams ar atlikti išpažintį, o renginio programą užbaigsime švęsdami Šventąsias Mišias.

Kvietimas: https://www.youtube.com/watch?v=wgVyBC4fm9s

Facebook evento nuoroda: https://www.facebook.com/events/1377131575993261

Renginys bus transliuojamas:

Kauno arkivyskupijos Youtube kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCCXrBbbcU7G1J3DmJTVwtig

Kauno arkivyskupijos Facebook kanalu: https://www.facebook.com/kaunoarkivyskupija

 

Renginio programa:

12.00- 13.00 1 pranešimas: „Nustebintas balso iš viršaus“ kun. Rastislav Dluhý CSsR

13.00-14.00 Galimybė nuotoliniams pokalbiams su kapelionais

14.00- 15.00 2 pranešimas: „Įžymybės šešėlyje“ kun. Peter Hertel CSsR

15.00-15.30 Pertrauka

15.30- 16.30 Diskusija „7 žlugę studentavimo lūkesčiai“ Linas Braukyla ir Kristė Skaudaitė

16.30- 17.45 Galimybė atlikti išpažintį ar turėti dvasinį pokalbį

18.00- 19.00 Šv. Mišios ir dienos apibendrinimas aukoja kun. Pedro Pich ir kapelionai

Kauno akademinės sielovados komandos informacija